Bezpieczny i przewiewny kask rowerowy na lato, jaki wybrać ?

comment Komentarze: 0 favorite Odsłony: 690
Bezpieczny i przewiewny kask rowerowy na lato, jaki wybrać ?

Bezpieczny i przewiewny kask rowerowy na lato, jaki wybrać?

Dobra wentylacja kasku chroni głowę przed przegrzaniem

Należy pamiętać, że jeśli wybieramy kask na sezon letni, to główną cechą, na którą powinno zwrócić się uwagę jest odpowiednia wentylacja. Lato to czas kiedy narażenie na przegrzanie głowy jest szczególnie istotne. Dodatkowo, ciężki i nieprzewiewny kask, podczas upałów jest także uciążliwy. Jeśli planujesz zatem wycieczki rowerowe głównie w sezonie letnim i wiosennym, warto wybrać taki kask, który będzie dopasowany do panujących na zewnątrz wysokich temperatur. Przewiewny kask rowerowy powinien posiadać sporo otworów wentylacyjnych, aby głowa mogła oddychać, zgodnie z zasadą im więcej, tym lepsza wentylacja.

Im lżejszy kask, tym wygodniej podczas upałów

Kolejna rzecz, która ma znaczenie przy wyborze kasku na sezon letni to jego waga. W trakcie gorących dni, gdy częściej poci nam się głowa, waga może stanowić znaczący czynnik wpływający na komfort jazdy. Mniejsze obciążenie głowy daje większą swobodę i nie jest tak uciążliwym dla rowerzysty. Warto zatem wybrać kask, ważący około 300 g.

Istotne cechy kasku rowerowego, nie tylko na sezon letni

Funkcje, w które warto aby był wyposażony kask rowerowy, przydatne nie tylko latem, ale również przez cały rok.

- czujnik upadku

To bardzo przydatna funkcja, która zwiększa bezpieczeństwo podczas rowerowych wypraw, szczególnie tych w pojedynkę. Inteligentne kaski rowerowe, posiadające taką funkcję jak np. kask Livall BH60SE Neo w razie upadku, mogą wysłać powiadomienie SMS do zdefiniowanego kontaktu. W sytuacji gdy rowerzysta ulegnie wypadkowi i nie ma nikogo wokół, taka funkcja jest niezwykle ważna i może pomóc uratować życie. Wiadomość będzie zawierała informację o lokalizacji GPS, co zdecydowanie ułatwi ewentualną akcję ratunkową.

- światła

Wyposażenie kasku w różnego rodzaju światła pomaga zwiększyć bezpieczeństwo rowerzysty oraz innych uczestników ruchu. W sezonie letnim, gdy zazwyczaj planowane są dłuższe wycieczki, często całodniowe, możemy wracać po zmroku. Światła nie tylko zwiększają naszą widoczność, ale również potrafią informować innych uczestników o zamiarze wykonania manewru np. kierunkowskazy alarmujące o skręcie w prawo/lewo, czy też o hamowaniu (światła STOP). Zapewnia to dobrą komunikację pomiędzy rowerzystami, a także pomiędzy rowerzystą a innym uczestnikiem ruchu np. prowadzącym auto, czy pieszym.

- alarm przed zgubieniem

Lato to też czas wakacji, wypoczywając i relaksując, łatwo stracić uważność. Poruszając się wśród tłumów, czy robiąc sobie przerwę w miejscu, gdzie występuje wiele czynników rozpraszających, występuje większe ryzyko utraty kasku. Warto by kask był wyposażony w funkcję alarmującą przed zgubieniem. Dzięki niej, telefon zacznie wydawać dźwięki, w aplikacji zostanie wyświetlony komunikat o oddaleniu się i utracie połączenia z kaskiem. Daje to dużo szybszy czas reakcji, również w przypadku kradzieży.

Polecany kask na lato - Livall BH60SE Neo

To dobrze wentylowany, wyposażony w 24 otwory, dzięki którym zapewnia dobrą przewiewność kask rowerowy. Jego waga to 280 g, co sprawia, że nie będzie dodatkowym obciążeniem podczas jazdy w upalne dni. Po oddaleniu się telefonu od kasku na odległość około 15m i utracie połączenia telefon zacznie wydawać sygnały dźwiękowe oraz wyświetlać monity w aplikacji o utracie połączenia z kaskiem.

Funkcje kasku:

  • Oświetlenie LED: Światło tylne, światła kierunkowe, światło STOP
  • PTT Walkie-Talkie (Intercom)
  • Obsługa asystenta głosowego
  • Nawigacja głosowa
  • Czujnik upadku
  • Alert SOS
  • Automatyczne wyłączenie
  • Alarm przez zgubieniem

Zobacz więcej w naszym sklepie

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password