Jaki kask rowerowy wybrać ?

comment Komentarze: 0 favorite Odsłony: 834
Jaki kask rowerowy wybrać ?

Kask jest rzeczą, nad którą nie powinniśmy się zastanawiać, ma zagwarantować nam bezpieczeństwo i spokój ducha. Przy wyborze kasku istotne jest jego przeznaczenie i częstotliwość jazdy. Warto wziąć pod uwagę czy zazwyczaj jeździ się po mieście, a może po nierównych czy skalistych górskich terenach i jak często - sporadycznie a może regularnie. W tym artykule postaramy się pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Jaki kask rowerowy wybrać?

Kask jest rzeczą, nad którą nie powinniśmy się zastanawiać, ma zagwarantować nam bezpieczeństwo i spokój ducha. Przy wyborze kasku istotne jest jego przeznaczenie i częstotliwość jazdy. Warto wziąć pod uwagę czy zazwyczaj jeździ się po mieście, a może po nierównych czy skalistych górskich terenach i jak często - sporadycznie a może regularnie. W tym artykule postaramy się pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

1. Kask rowerowy na miasto

Kask do jazdy po mieście to połączenie stylu, wygody i bezpieczeństwa.

Kask powinien zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ mamy do czynienia z ruchliwymi, pełnymi samochodów ulicami. Dodatkowo mamy styczność z dużą ilością ludzi przechodzących chodnikami bądź ścieżkami, często wspólnymi dla pieszych i rowerzystów. Nigdy nie wiemy, kiedy ktoś nam wyskoczy, bądź wyjedzie i będziemy musieli odskoczyć w bok, aby uniknąć wypadku.

Kaski do jazdy po mieście charakteryzują się sporym ciężarem, nawet do 400 g. Jednakże to nie są zazwyczaj długie wyprawy, więc waga nie powinna stanowić problemu.

Poruszając się po mieście, który jest w dużej części płaskim terenem, po wyznaczonych do tego ścieżkach, nie ma takiego ekstremalnego ryzyka jak w przypadku przemierzania terenów np. górskich. Jednakże mimo, że w mieście poruszamy się wolniej na rowerze, to nie możemy lekceważyć zagrożenia jakie istnieje podczas miejskiej przejażdżki. To przede wszystkim wspomniane tłumy i mnogość bodźców, kiedy chwila nieuwagi może skutkować poważnym wypadkiem.

To też zdecydowanie najbardziej stylowa opcja. Jazda po mieście to często wybór rekreacyjny, kiedy nie chcemy się zmęczyć i w swoim tempie przemierzać uliczki. Powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd kasku, aby nie był elementem wyróżniającym się bądź przeszkadzającym stylizacji.

Ważna będzie również odpowiednia sygnalizacja. W tej kwestii pomogą światła, takie jak w modelu Livall BH51T.

Inteligentny kask Livall BH51T idealne sprawdzi się do miejskich wycieczek. Po pierwsze kask posiada frontowe światła ostrzegawcze LED, po drugie zaimplementowane zostało automatyczne, czerwone światło stopu aktywowane po wykryciu przez czujnik znaczącego spadku prędkości. Tylne oświetlenie LED z widocznością 270° plus frontowe światła ostrzegawcze znacząco zwiększają widoczność rowerzysty poprawiając jego bezpieczeństwo, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia, co jest niezwykle istotne dla lepszego poruszania się wśród innych uczestników ruchu drogowego. Więcej na temat kasku BH51T Neo przeczytasz tutaj: https://tiny.pl/wggh8.

2. Kask do jazdy w terenie

Tutaj najważniejsze jest bezpieczeństwo. Do jazdy w terenie powinniśmy wybrać kask, który gwarantuje wysoką ochronę przed urazami głowy. Dodatkowo przydadzą się opcje, które umożliwią kontakt, czy wezwanie pomocy w razie wypadku. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy na wycieczki wybierają się w pojedynkę.

Wśród funkcji, które zasługują na szczególną uwagę, wyróżniamy następujące: Detektor upadku wraz z funkcją alertu SOS umożliwiają automatyczne wysłanie do zdefiniowanego kontaktu powiadomienia o zagrożeniu z uwzględnieniem przypuszczalnej lokalizacji użytkownika. Obsługa głosowej nawigacji GPS zapewnia szybkie i niezwykle wygodne nawigowanie w trakcie jazdy (wymagane połączenie z aplikacją LIVALL Riding).

PTT Walkie-Talkie umożliwia prowadzenie rozmów w większej grupie. Światła - przednie światła poprawiają bezpieczeństwo rowerzysty poprzez zwiększenie jego widoczności na drodze, tylne światła kierunkowe (kierunkowskazy, sterowane z pilota) umożliwiają użytkownikowi łatwą sygnalizację kierunku jazdy. Głośniki i mikrofon - wbudowane w kask, zapewnią nie tylko bezpieczeństwo (możliwość skontaktowania się bez konieczności wyciągania telefonu), ale również umilą czas muzyką podczas dłuższych wycieczek poza miasto.

Patrząc na powyższe funkcje, proponujemy model MT1, więcej przeczytać możecie o nim tutaj: https://bit.ly/LivallMT1

3. Kask na rower szosowy

Ten rodzaj kasku jest pomiędzy tym, który przeznaczony jest do jazdy po mieście oraz tym do jazdy w terenie. To także kask, który będzie przydatny zarówno do lekkich wypraw, jak i tych gdzie potrzebujemy większego zabezpieczenia. Stąd cechy wymienione dla poprzednich dwóch, tutaj również będą miały zastosowanie.

Przede wszystkim kask na rower szosowy powinien mieć:

  • opływowy kształt
  • odpowiednia ilość otworów dla lepszej wentylacji
  • niewielką wagę
  • lekkość i przewiewność

Model EVO21

To zdobywca głównej nagrody w konkursie Gold iF Design Award 2021. Łączy on w sobie lekkość z niesamowicie agresywną aerodynamiką, uwodzicielskie wręcz linie świateł LED inteligentnymi technologiami bezpieczeństwa. Tam, gdzie tradycyjne kaski są jedynie elementem ochrony, Livall EVO21 dodatkowo zwiększa Twoją widoczność oraz umożliwipoinformowanie bliskich o wypadku. Dzięki zwiększonemu aż o 30% poziomowi wentylacji oraz niesamowicie lekkiej konstrukcji o wadze jedynie około 380g , Livall EVO21 staje się idealnym kompanem długich, a cważniejsze bezpiecznych wypraw rowerowych.

Model EVO21 obrazek

Podsumowując, to jaki kask powinieneś wybrać zależy od jego przeznaczenia i stylu twojej jazdy, a także częstotliwości. Co do konkretnych modeli, wybór pozostawiamy TobieZachęcamy aby zapoznać się z innymi kaskami Livall, które podzielone są na odpowiednie kategorie zgodnie z przeznaczeniem, które ułatwią znaleźć kask (https://livall.p3-kaski-rowerowe).

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password