Kask rowerowy z oświetleniem, jak zadbać o bezpieczeństwo na rowerze?

comment Komentarze: 0 favorite Odsłony: 1448
Kask rowerowy z oświetleniem, jak zadbać o bezpieczeństwo na rowerze?

Kask rowerowy to przede wszystkim ochrona mechaniczna przed urazami głowy, ale czy tylko? Producenci kasków rowerowych tworzą inteligentne kaski, które zapewniają ochronę i bezpieczeństwo na różnych płaszczyznach, m.in poprzez zwiększanie widoczności. Dlaczego warto zainwestować w kask z oświetleniem?

Światła w kasku, co nam dają?

Kask rowerowy powinien zapewniać nie tylko ochronę w chwili zderzenia. Kask, który nosimy podczas jazdy na rowerze może również zapobiec takiej sytuacji, a więc pomaga zminimalizować zagrożenie wypadku. Taką funkcję spełnia m. in. oświetlenie kasku rowerowego. W jaki sposób oświetlenie kasku pomaga zminimalizować zagrożenie? Przede wszystkim jest to zasługa zwiększenia widoczności rowerzysty, szczególnie gdy jest już ciemno. Światła zamontowane w kasku pomagają szybciej zauważyć Cię na drodze

Kolejnym aspektem pomagającym zwiększyć bezpieczeństwo rowerzysty jest wykorzystanie różnego rodzaju świateł w kasku rowerowym, pełniących odmienne funkcje. Oświetlenie może mieć charakter informacyjny a także ostrzegawczy. Jego obecność w kasku daje szansę zauważyć rowerzystę odpowiednio wcześnie, następnie zakomunikować poprzez światła innym uczestnikom, wykonywany ruch, a w konsekwencji zapewnić odpowiednio szybką reakcję. Bez takiego oświetlenia w kasku, rowerzysta może mieć nikłe szanse z dużo szybszym środkiem transportu np. autem. Warto więc zabezpieczyć się na różnych płaszczyznach przed wypadkiem rowerowym.

Kask z oświetleniem, dlaczego warto?

  • - zwrócenie uwagi na rowerzystę
  • - zwiększenie widoczności
  • - zmniejszenie ryzyka zbyt późnej reakcji
  • - poinformowanie innych uczestników o przyszłym ruchu
  • - informowanie o zagrożeniu odpowiednio wcześnie

Jakie światła znajdują się w kasku rowerowym i jakie funkcje pełnią?

W rowerowym kasku znajdziemy takie rodzaje oświetlenia:

światła LED - służą do ogólnego zwiększenia widoczności rowerzysty w ciemnych warunkach. Często takie ledowe światła, przechodzą przez połowę lub większą część kasku, tak by rowerzysta mógł być w jak największym stopniu zauważony. W niektórych kaskach rowerowych LEDy automatycznie dostosowują natężenie światła do panujących warunków otoczenia.

światła STOP - dzięki światłom znajdującym się w tylnej części kasku możliwe jest ostrzeżenie innych uczestników ruchu o zatrzymaniu bądź zwalnianiu prędkości. Dzięki temu inni uczestnicy są odpowiednio wcześniej poinformowani i mniejsza jest szansa na zderzenie czy hamowanie przez innych uczestników w ostatniej chwili. Światła hamowania powinny działać w oparciu o czujnik, który wykrywa zmniejszenie prędkości. Kask rowerowy, który posiada takie światła STOP, najczęściej wyposażony jest w akcelerometr, czyli przetwornik przyspieszenia, który w przypadku znaczącego spowolnienia tempa jazdy automatycznie zapali na kilka sekund mocne, czerwone światło w tylnej części kasku

kierunkowskazy - to światła które będą pełniły rolę informacyjną. Nie musisz już puszczać kierownicy i podnosić lub wystawiać ręki, aby zasygnalizować innym zamiar skrętu. Z pomocą pilota, umożliwią komunikację z innymi uczestnikami ruchu. Poprzez wciśnięcie świateł po prawej lub lewej stronie, możemy ostrzec odpowiednio o skręcie w prawo lub lewo. W połączeniu z resztą świateł zamontowanych w kasku zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dla rowerzysty.

Kask Livall BH51T
Po pierwsze kask posiada frontowe światła ostrzegawcze LED oraz tylne z widocznością 270° zwiększają widoczność rowerzysty, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Są one energooszczędne i indukcyjne, gdyż włączają się automatycznie po zmroku. Drugim rozwiązaniem, jakie tutaj zastosowano, to automatyczne, czerwone światło stopu aktywowane po wykryciu przez czujnik znaczącego spadku prędkości. Wtedy również załączają się frontowe światła ostrzegawcze. oszczędnych diod LED, które w przypadku części tylnej tworzą niezwykłe wzory liniowe podczas używania kierunkowskazów sterowanych pilotem na kierownicy.

Więcej o kasku Livall BH51T

Kask Livall EVO21
Bezpieczny kask rowerowy Livall EVO21 łączy w sobie lekkość i aerodynamiczny kształt. Światła LED, tworzące ciekawą linię dookoła kasku, nie tylko wpływają na design, ale również są inteligentną technologią zapewniającą wysoki poziom bezpieczeństwa. Zastosowany tutaj inteligentny system oświetlania LED, pełni zadanie informowania innych o Twojej obecności w ruchu ulicznym. Frontowe, białe światło LED w połączeniu z systemem świateł tylnich o kącie świecenia 270° gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Oprócz ledów, pomarańczowe światła kierunkowe zastosowane zarówno w tylnej jak i frontowej części kasku Livall EVO21, zapewnią komunikację z innymi podczas skrętu.

Więcej o kasku Livall EVO21

Kask Livall BH60SE Neo
Inteligentny kask rowerowy Livall BH60SE Neo wyposażony został w akcelerometr, który automatycznie włącza na kilka sekund czerwone światło w tylnej części kasku, jeśli twoje tempo jazdy ulegnie zmniejszeniu. Takie rozwiązanie gwarantuje szybkie i wyraźne poinformowanie o hamowaniu. Smart Kask Livall BH60SE Neo wyposażony został w bardzo dobrze rozmieszczone oraz bardzo dobrze widoczne światła LED, które znakomicie ostrzegają innych uczestników ruchu o Twojej obecności, a w połączeniu z kierunkowskazami które zasygnalizują twój skręt w lewo bądź prawo bez konieczności puszczania kierownicy, zapewnią maksymalne bezpieczeństwo.

Więcej o kaskach Livall BH60SE Neo

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password