Technologie w inteligentnych kaskach narciarskich, które przydadzą się na stoku

favorite Odsłony: 175
Technologie w inteligentnych kaskach narciarskich, które przydadzą się na stoku

Sezon zimowy w pełni, a Ty jeszcze nie masz kasku narciarskiego? Wybierając ochronę głowy na stoku, warto pamiętać o możliwych funkcjach jakie oferują nowoczesne kaski narciarskie. W tym artykule przybliżymy niektóre z nich.Czujnik upadku - aby zmaksymalizować bezpieczeństwo

Kaski narciarskie, które chronią nas przed urazami głowy na stoku, pełnią już nie tylko rolę ochrony mechanicznej. Producenci dbają o to by zmaksymalizować bezpieczeństwo na różne sposoby. Nowoczesne kaski narciarskie mogą być wyposażone w czujnik upadku, który może uratować nas gdy jesteśmy sami na stoku i nie ma kogoś, kto mogłyby nam pomóc. Wbudowany detektor nieustannie monitoruje stan narciarza na szlaku. W momencie unieruchomienia bądź utraty przytomności wysyła on powiadomienie SMS do zdefiniowanego wcześniej kontaktu, dzięki czemu jest w stanie pomóc nam, gdy sami nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

Udostępnienie lokalizacji GPS

Na stoku mogą zdarzyć się różne nieoczekiwane sytuacje. Szczególnie jeśli jazda odbywa się poza trasą, wtedy występuje większe ryzyko utknięcia gdzieś, gdzie nie łatwo będzie znaleźć poszkodowanego narciarza. Dzięki udostępnianiu lokalizacji GPS przez kask, łatwiej będzie go odszukać. W przypadku kasków Livall są dwie możliwości. Pierwsza z nich to udostępnienie lokalizacji automatycznie (w wyniku zadziałania czujnika upadku) do zdefiniowanego kontaktu lub kontrolowane wysłanie alertu SOS przez narciarza. Wiadomość będzie zawierała informację o lokalizacji GPS użytkownika, co zdecydowanie ułatwi ewentualną akcję ratunkową.

Bluetooth i Walkie-Talkie – Komunikacja na stoku!

Podczas jazdy na nartach czy snowboardzie warto mieć możliwość komunikacji z innymi. Nowoczesne kaski oferują wbudowany Bluetooth dzięki czemu możemy swobodnie rozmawiać, słuchać muzyki czy nawet korzystać z funkcji Walkie-Talkie, aby móc porozumieć się z naszymi towarzyszami bądź instruktorem jazdy na stoku. To nie tylko wygoda, ale także możliwość przekazania ważnych informacji, nawet w momencie gdy nie mamy możliwości się zatrzymać.

Aplikacje, które łączą narciarzy

Nowoczesne kaski nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo, ale też integrują nas z innymi narciarzami. Dzięki dedykowanym aplikacjom, możliwe jest zapisywanie danych na temat zjazdów, czy komunikacja z innymi użytkownikami. Livall Skiing, aplikacja dedykowana kaskom Livall pozwala dzielić się trasami, śledzić swoje osiągnięcia i utrzymywać kontakt z przyjaciółmi na stoku.

Alarm przed zgubieniem

Wśród tłumów, które pojawiają się na stoku, łatwo przeoczyć pozostawiony na moment sprzęt. W takich zatłoczonych miejscach, łatwiej też o kradzież. Aby uniknąć takich sytuacji, pomocna może okazać się funkcja alarmująca przed zgubieniem. W sytuacji gdy oddalimy się od kasku na daną odległość, detektor zaalarmuje o tym poprzez sygnały dźwiękowe, przypominające o zapomnianym sprzęcie.Livall RS1 – Inteligentny kask narciarski, który myśli o twoim bezpieczeństwie!

RS1 od Livall nie tylko chroni, ale także aktywnie monitoruje Twoje bezpieczeństwo. Dzięki wbudowanemu czujnikowi upadku, kask może przewidzieć potencjalne niebezpieczeństwo. Gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego, wysyła automatycznie powiadomienie SMS do wcześniej ustawionego kontaktu. To prawdziwy krok w kierunku bezpieczeństwa na stoku!

Po oddaleniu się kasku na odległość 15 metrów zacznie wydawać sygnały dźwiękowe, przypominające o zapomnianym sprzęcie.

Najważniejsze cechy :

  • lekki i wytrzymały
  • detekcja upadku
  • alert SOS
  • zestaw bluetooth
  • udostępnienie lokalizacji GPS
  • alarm przed zgubieniem

Sprawdź teraz kask Livall RS1 w naszym sklepie

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password